Selasa, 24 Mei 2016

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Długowieczne płoty z drewna

Nietrafnie konserwowane płoty z drewna prędko się dewastują i mogą bezpowrotnie stracić swój dotychczasowy urok i cechy. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie należałoby poznać rodzaje konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa trzeba zacząć od odpowiedniego i dokładnego przygotowania towaru na ogrodzenie, ponieważ od tego zależy efekt finalny naszych prac. Przed użyciem produktów do osłony oraz dekoracji płotów z drewna istotne jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga objawów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robalami. Podczas gdy zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, wypada nanosić następne preparaty, jakie asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje ogrodzenie od środka, jednakże nie utworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Zabezpieczone w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu konserwuje płot przed negatywnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi oraz opieki.

Kompletnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ten gatunek ogrodzeń jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają także biokorozji skutkiem tego dogadzają swoim posiadaczom przez długi czas.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar